ibra.org.uk

    Saf Kafkas Ana Arı ve F1 Kafkas Melez Ana Arı Satışlarımız başlamıştır.
Kaliteli balın adresi ANZER ARICILIK Anzer Balı Anzer Poleni, Kaçkar kestane balı, Yayla Çiçek Kaçkar balı ve Poleni ve Rize Çay çeşitleriyle  Kredi kartıyla  satın alabilirsiniz.
www.balanzer.com www.anzeraricilik.com.tr

Ana Arının Üretimi ve Önemi


Normal koşullar altında her arı ailesinde sadece bir adet ana arı bulunur. Görevi, yumurtlayarak yeni nesillerin meydana gelmesini ve koloninin sürekliliğini sağlamaktır. Ana arının vücut yapısı ince ve uzun, rengi diğer bireylere göre daha açık ve parlaktır. Özellikle kolonide yavru yetiştirme aktivitesinin yüksek olduğu dönemlerde karın çok uzundur.


Ana arı,
genellikle kendisini çevreleyen, temizliği ve beslenmesiyle ilgilenen bir grup işçi arı arasında görülür. Yaşamı süresince sadece çiftleşme amacıyla ya da koloninin oğul vermesi durumunda kovan dışına çıkar. Kendi kendine beslenemez. Beslenmesi, bakıcı işçi arıların ağzına arı sütü vermeleri şeklinde olur. Tek görevi yumurtlamaktır. Ana arı işçi arıya göre daha uzun ve daha az çentiği bulunan iğneye sahiptir. Bu nedenle iğnesini batırıp çıkararak defalarca kullanabilir. Ana arı, iğnesini rakip ana arılara karşı kullanır.
 
Ana arı memesi anaarı yüksüğü

Ana arı; ana arı hücresi, ana arı memesi veya ana arı yüksüğü denilen özel bir göz içerisinde gelişir ve gelişme süresi 16 gündür. Hücreden çıktıktan sonra ortalama 1 hafta içinde güneşli, sıcak ve rüzgarsız bir günde ve öğleden sonra çiftleşme uçuşuna çıkarak havada erkek arılarla çiftleşir. Değişik nedenlerden dolayı yeterli sayıda erkek arıyla çiftleşemeyen ana arı daha sonraki günlerde 2-3 defa daha çiftleşme uçuşuna çıkabilir. Çiftleşmesini tamamlayan ana arı kovanına döner ve 2-3 gün sonra yumurtlamaya başlar. Ana arı kovan içi ve kovan dışı şartlara ve kalitesine bağlı olarak günde ortalama 1.500-2.500 adet yumurta yumurtlayabilir.


 

ANZER ARICILIK WWW.ANZERARİCİLİK.COM.TR E TİCARET SİTEMİZ . AÇILDI. SİZLERE HİZMET ETMEK BİZİM GURURUMUZDUR.


ANZER BALIBAL , POLEN, BAL MUMU-TEMEL PETEK, ARI KEKİ ÜRETİMİ
KAFKAS  ANA ARI, ARI (KOVAN)VE ARICILIK MALZEMELERİ
TOPTAN - PERAKENDE SATIŞI

TLF : 0090 464 214 66 68 - 0464 214 92 20
       0536 970 13 97 - 0536 405 70 84

MERKEZ - RİZE-TURKEY


                   
www.balanzer.com


Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.

 

Kaynak: http://www.tedgem.gov.tr

Amerikan Doları (USD)USD0,00Değer Kaybediyor...
Euro (EUR)EURO0,00Değer Kaybediyor...
AltınAltın0,00Değer Kaybediyor...
İstanbul Menkul Kıymetler BorsasıİMKB 1000,00Değer Kaybediyor...
Güncelleme : 25.02.2024 02:40Tüm hakları AnaArı.com'a aittir.  Web Tasarım: SBB Reklam